Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Měření úsekové rychlosti

UnicamVELOCITY

Měření úsekové rychlosti - UnicamVELOCITY

UnicamVELOCITY je systém pro měření úsekové rychlosti. Oproti systémům měření okamžité rychlosti (radary, indukční smyčky, LIDARy atd.), které měří pouze okamžitou rychlost na jednom místě, je hlavní vlastností měření průměrné rychlosti v celém úseku. Systém je certifikován pro přímé vymáhání přestupků.

CAMEA je jediná společnost v ČR, která dodala systémy měření úsekové rychlosti na dálnicice a dálniční tunely, s nimiž se provádí vyhodnocování přestupků za účelem pokutování řidičů.. Naše systémy jsou např. na modernizovaném úseku D1, v tunelu Klimkovice na D1, na D0 v tunelech Lahovice Vestec-Slivenec, na D8 v tunelech Panenská a Radejčín ..více informací

Další vlastnosti

Systém je také vhodný pro sběr dopravních dat a klasifikaci. Lze jej kombinovat s jinými telematickými systémy jako je například Vážení vozidel za jízdy, měření okamžité rychlosti a detekce jízdy na červenou, detekce rozměrů vozidel (použítím 3D skeneru), pátrání po vozidlech, kontrola ADR (kontrola převozu nebezpečného nákladu), apod.

Je dostupných několik možných architektur systému včetně obousměrné konfigurace, zřetězené architektury pro více navazujících úseků nebo větveného řešení pro úseky s více výjezdními místy.

Základní specifikace

Verze systému pro detekci přestupků (enforcement) má následující parametry:

  • Rozsah rychlostí: 1 - 250 km/h
  • Přesnost: ±3 km/h (v < 100 km/h), ±3 % (v ≥ 100 km/h)
  • Délka úseku: 100 m – 10 km

Ke stažení