Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Konstrukce a instalace

Kamery lze instalovat nejen na portálech ale též na straně vozovky např. na sloupy veřejného osvětlení, trakční sloupy apod.

Následující obrázky ilustrují provedení a vzhled kamerového systému instalovaného v městské aglomeraci.

Stacionární a mobilní verze

Kamerový systém Unicam se vyrábí ve stacionární i mobilní verzi, kterou lze snadno přenášet či nahradit maketami, což vede k výraznému snížení investičních nákladů. Díky možnosti bezdrátové komunikace lze přestupky přenášet do ústředny i bezdrátově a protože přestupek je k dispozici ihned po jeho spáchání, lze provádět i on-line lustrace. Mobilní verze je určena pro potřeby městských částí – okolí škol, přechody pro chodce, ap. Umožňuje častou a snadnou montáž a demontáž. Pro instalaci je účelné vytipovat více měřených úseků a zařízení přenášet.

Makety

Díky konstrukci systému lze místa, kde se neměří, osadit maketami a zabezpečit přenášení zařízení mezi jednotlivými místy tak, aby je veřejnost přijímala jako stále měřená. Na základě zkušeností je zřejmé, že pro zklidnění dopravy na celém úseku často stačí mediální publicita a přítomnost měřících čar s příslušnými upozorněními.