CAMEA

CAMEA se zúčastnila hackathonu

Novinka

Společnost CAMEA se o víkendu 24.1.2020 - 26.1.2020 zúčastnila veřejného hackathonu.

img_1629

Více než 60 programátorů vytvořilo informační systém a e-shop pro koupi elektronických dálničních známek.  Společnost CAMEA poskytla organizátorovi akce Tomáši Vondráčkovi technologii na rozpoznávání registračních značek. Programátoři tak mohli napojit vytvořené rozhraní na kamery od společnosti CAMEA a vyzkoušet si, zda výsledný produkt správně určuje, jestli má majitel vozu zaplaceno za e-kupon, či ne.

Akce se zúčastnili i někteří významní političtí představitelé, např.: premiér Ing. Andrej Babiš, ministr dopravy, průmyslu a obchodu doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA nebo předseda Pirátské strany PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

CAMEA umožnila organizátorovi akce Tomáši Vondráčkovi demonstrovat funkci systému pro pana premiéra, hosty i přítomná média. Instalovaná kamera detekovala projíždějící vozidlo, jeho registrační značku a díky online propojení s vytvářeným systémem bylo možno ihned vyhodnotit, zda má vozidlo zaplacenou dálniční známku. Vzhledem k vyspělé technologii CAMEA, která se rutinně používá na českých dálnicích, byla detekována spolehlivě všechna vozidla, byly správně přečteny všechny registrační značky (a to včetne zahraničních). Demonstrace tak byla úspěšná.